Budujemy największe parki linowe w Europie Profesjonalne parki linowe - budowa parków linowych | HMM
aktualnosci
 

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności
 
 
 
 
5
 
 
 
 

25
maj
2012

 

Park linowy "Remes" w Opalenicy będzie gotowy zanim pojawi się tu piłkarska reprezentacja Portugalii.

 

13
maj
2012

 

Zbudowany przez nas park linowy "High-position" w Warszawie na Forcie Bema, jako czwarty już w Polsce, przeszedł odbiór TUV Rheinland.


Już czwarty park linowy w Polsce przeszedł odbiór TUV Rheinland, jest to zbudowany przez nas park linowy "High-position" w Warszawie na Forcie Bema.

 

12
maj
2012

 

W maju oddajemy nowe parki linowe do użytku - Park linowy w Opalenicy i Park linowy "Tukan" w Mielnie.


W maju oddajemy nowe parki linowe do użytku, będą to Park linowy w Opalenicy przy hotelu "Remes" (60 atrakcji) oraz Park linowy "Tukan" w Mielnie przy ul. Chmielnej (60 atrakcji).

 

10
kwiecień
2012

 

System Asekuracji Ciągłej SSB


Od niedawna mamy możliwość zaproponowania inwestorom systemu asekuracji, który nie jest i nie może być stosowany w alpiniźmie.
System Asekuracji Ciągłej SSB
EN 354 / EN 362

System ten uniemożliwia jednoczesne wypięcie obu karabinków lonży zabezpieczających przed upadkiem, zatem zwiększa bezpieczeństwo dla osób które z jakiegoś powodu nie chcą się zastosować do regulaminu i szkolenia lub klientów z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, ADHD.
Naszą ofertę rozszerzamy i obecnie możemy proponować budowę parków linowych z zabezpieczeniem hydraulicznym i alpinistycznym.

Trzeba podkreślić że poza zaletą tego systemu ma on także wady:

  • Znacznie wyższy koszt budowy parku linowego.
  • Potrzeba dodatkowego specjalistycznego serwisu.
  • Podwyższenie wieku klientów powyżej 12 lat.
  • Brak potrzeby koncentracji klienta co może być zaletą jak i wadą ( gdy zależy nam na skupieniu uwagi ruchowej ).


Proponujemy dla uproszczenia w zapytaniach o budowę parków linowych o podawanie nazewnictwa: Alpinistyczny park linowy i Hydrauliczny park linowy.

 

04
kwiecień
2012

 

Zakończono budowę obecnie największego parku linowego w Polsce "Leśny Kot" (138 atrakcji linowych na 7 trasach - Słupsk Park północny).


Zakończyliśmy budowę obecnie największego parku linowego w Polsce ma 138 atrakcji linowych na 7 trasach, lokalizacja Słupsk Park północny, inwestycja prywatna, nazwa "Leśny Kot".

 

04
kwiecień
2012

 

Już trzeci park linowy w obrębie warszawskim - po parkach linowych "Bielany" i "Józefów" oddany został park linowy "Higsposition" przy Forcie Bema w Warszawie.


Już trzeci park linowy w obrębie warszawskim, po parku linowym "Bielany" i parku linowym "Józefów", oddany został park linowy "Higsposition" przy Forcie Bema w Warszawie.

 

10
marzec
2012

 

Jednostka inspekcyjna wykonująca odbiory inauguracyjne w naszych obiektach posiada akredytację w zakresie Parków Linowych.


Jednostka inspekcyjna wykonująca odbiory inauguracyjne w naszych obiektach posiada akredytację w zakresie Parków Linowych.

Zakres akredytacji PCA (uwzględniający parki linowe)

Akredytacja (opis z oficjalnej strony PCA)

Zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17000:2006 akredytacja jest to "atestacja przez stronę trzecią, dotycząca jednostki oceniającej zgodność, służąca formalnemu wykazaniu jej kompetencji do wykonywania określonych zadań w zakresie oceny zgodności".

Akredytację należy rozumieć jako formalne uznanie przez upoważnioną jednostkę akredytującą kompetencji organizacji działających w obszarze oceny zgodności, czyli jednostek certyfikujących, inspekcyjnych lub laboratoriów do wykonywania określonych działań. Upoważnienie jednostki akredytującej jest zwykle uzyskiwane od rządu.

Akredytacja służy budowaniu i umacnianiu zaufania do wyników wzorcowań, badań i inspekcji, certyfikowanych wyrobów i usług, kwalifikacji certyfikowanych osób oraz certyfikowanych systemów zarządzania.

Zasady akredytacji ujęte są w międzynarodowych normach i wytycznych, w których określone są wymagania, zarówno dla jednostek akredytujących, jak i dla podlegających akredytacji jednostek oceniających zgodność. Uzyskanie akredytacji oznacza, że akredytowane podmioty zostały ocenione według tych norm i wytycznych.

Korzyści dla konsumentów:

  • akredytacja podnosi wiarygodność wyników,
  • akredytacja wpływa na wysoką jakość wyrobów i usług oraz kompetencji personelu,
  • dzięki akredytacji możliwe są wiarygodne i precyzyjne wyniki analiz oraz badań w obszarach związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem (np. badania mechaniczne).
 

18
luty
2012

 

W pierwszych dniach wiosny 2012 oddajemy do użytku nowe parki linowe.


1. Pod względem ilości atrakcji największy w Europie park linowy "Leśny kot" 130 atrakcji na 7 trasach, ulokowany w Słupsku.
2. Nasz nowy park linowy "Highposition" w Warszawie na Forcie Bema 60 atrakcji linowych.
3. Następny nadmorski park linowy "Extreme" w Rowach 60 atrakcji linowych.

Do sezonu letniego powstaną jeszcze nad morzem parki linowe w Mielnie i Ustroniu Morskim.

 

02
luty
2012

 

Budowany w Słupsku park linowy "Leśny Kot" będzie miał co najmniej 127 atrakcji linowych.


Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjać przewidujemy oddanie obiektu do użytku na pierwszy dzień wiosny, wyśmienite miejsce na wagary.

 

30
listopad
2011

 

Powstaje największy obecnie w Polsce park linowy będzie miał ponad 120 atrakcji w tym 225 metrową tyrolkę.


Powstaje największy obecnie w Polsce park linowy będzie miał ponad 120 atrakcji w tym 225 metrową tyrolkę, liczne skoki dwie trasy szkoleniowe dwie dla dzieci dwie średnie i rozległą trasę trudną.

Park został usytuowany w granicach istniejącego założenia parkowego w Słupsku, będzie nosił nazwę "Park linowy pod leśnym kotem".

 

 
 
 
 
5
 
 
 
 

pasja